باتوجه به بیماری هایی که امروزه در جریان است بیماری های ویروسی همچون کرونا، آنفولانزا و ابولا و … باعث شده است که همگی به سمت محافظت از تنفس با استفاده از ماسک ها روی بیاوریم. اما اینکه این ماسک ها تا چه زمانی می تواند کارایی مفید داشته باشند حائز اهمیت است. پس تا ادامه این مقاله همراه ما باشید.


یکی از عوامل تعیین کننده طول عمر ماسک فیلتردار محیطی است که ماسک در آن استفاده می شود. در صورتیکه در محیط های آزمایشگاهی و سمی از این ماسک ها استفاده می کنید حتما هر 2 ساعت یکبار ماسک خود را تعویض نمائید. اگر تنها برای حفاظت از تنفس خود در برابر آلاینده های هوا و آلودگی از اینگونه ماسک ها استفاده می کنید بازه استفاده از این ماسک می تواند بین 3 الی 9 روز متفاوت باشد و این امر بستگی به میزان رطوبت ماسک شما دارد.
البته این ماسک ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت شستشو دارند. بنابراین پیشنهاد میکنیم بعد از هر بار استفاده این ماسک ها را بشویید و جهت جلوگیری از انتقال بیماری هایی همچون کرونا آنها را با درجه حرارت و گرمای بالا اتو کنید. این امر باعث از بین رفتن این ویروس می شود.

ماسک های فیلتردار به صورت چند لایه طراحی شده اند و دارای الیاف و روزنه های بسیار ریزی در حد میکرون میباشند. فیلتری که در این قبیل ماسک ها تعبیه شده است باعث می شود هوای بازدم به صورت کامل خارج شود و تا حد امکان از ایجاد رطوبت جلوگیری می نماید.

مدت زمان استفاده از ماسک n95

ماسک n95 قادر است ذرات تا 0.3 میکرون را فیلتر کند و مانع از ورود آنها شود. مدت زمان استفاده از ماسک n95 مابین 2 الی 8 ساعت بسته به محیطی که در آن قرار دارید متفاوت است. ذراتی که بر روی ماسک می نشینند باعث می شود نتوانید به طور مستقیم از ماسک تنفس کنید و هوا از طریق فیلتر وارد گردد. بنابراین توصیه می کنیم به مدت زمان استفاده از این ماسک ها دقت نمایید.

مدت زمان استفاده از ماسک ffp2

ماسک های ffp2 دارای بند هایی هستند که تنها یکبارمصرف اند و نباید آنها را به طور مکرر استفاده کرد. ماسک ffp2 تحت استاندارد EN149 ساخته می شود. مدت زمان استفاده از این ماسک نیز بسته به محیطی که در آن قرار میگیرید 2 الی 8 ساعت متفاوت است.
در نهایت پیشنهاد می کنیم ماسک ها را مدام تعویض کنید اگر در محیط های آلوده و مرطوب قرار دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now

بستن
مقایسه
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟